Promesa dla Sułoszowej
2019-06-10

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik przekazał na ręce wicemarszałka województwa małopolskiego Łukasza Smółki promesę, dzięki której możliwe będzie rozpoczęcie prac mających na celu stabilizację osuwiska w Sułoszowej.

Przekazana promesa to rządowe wsparcie w wysokości 120 000,00 zł. Środki te przyznane zostały przez poprzedniego ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego  w ramach podziału dodatkowych środków z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

- Kilka miesięcy temu zadeklarowałem pomoc w pozyskaniu środków niezbędnych do wykonania prac stabilizacyjnych i koordynacji dalszych działań – słowa dotrzymałem i dziś przekazuję dla Sułoszowej promesę w wysokości 120 000 zł. Mam nadzieję, że podjęte działania, zagwarantują bezpieczeństwo mieszkańcom oraz całej miejscowości – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Przypomnijmy, na początku lutego br. z inicjatywy wojewody małopolskiego Piotra Ćwika, w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się spotkanie w sprawie osuwiska w Sułoszowej. Sytuacja w tej miejscowości jest szczególnie złożona. Kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, który znajduje się na wzniesieniu, najprawdopodobniej umiejscowiony jest na terenie aktywnego osuwiska. Ruchy osuwiskowe ziemi zagrażają przebiegającej poniżej drodze wojewódzkiej nr 773.

D8tHwGBWwAMK1TAD8tHxLFWwAAV5eKD8tHu07XUAAnKiB
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj