O przenosinach Szpitala Uniwersyteckiego do nowej siedziby
2019-06-26

Już niebawem Szpital Uniwersytecki w Krakowie będzie miał nową siedzibę. Przeniesienie budynków z ul. Kopernika do Krakowa-Prokocimia to dla Szpitala ogromne przedsięwzięcie logistyczne. W Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbywało się kilka spotkań, na których m.in. z udziałem przedstawicieli Wydziałów Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego oraz Polityki Społecznej, a także służb podległych wojewodzie  omawiano stan przygotowań i bieżące działania.

Dziś z inicjatywy dyrekcji Szpitala odbyło się kolejne takie spotkanie.  Uczestniczył w nim wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Tym razem harmonogram przenosin omówiony został m.in. z przedstawicielami krakowskich szpitali, Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie medycyny ratunkowej oraz NFZ. Podczas spotkania omawiano kwestie związane zarówno z funkcjonowaniem Szpitala Uniwersyteckiego w trakcie przenosin, jak i już po ich zakończeniu.


Wojewoda Piotr Ćwik zwrócił uwagę, jak ważne jest to, aby wszystkie szpitale miały pełną wiedzę na temat przeprowadzki Szpitala Uniwersyteckiego. To niezwykle istotne z punktu widzenia całościowego funkcjonowania systemu opieki medycznej i zapewnienia pacjentom pełnego bezpieczeństwa oraz spokoju. Jak podkreślił wojewoda, wspólne spotkanie przedstawicieli krakowskich szpitali to
z pewnością dobra okazja, aby omówić i wypracować rozwiązania najlepsze dla pacjentów.

DSC_0161DSC_0130DSC_0119
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj