Przed Igrzyskami
2019-07-11

Niedawno Europejski Komitet Olimpijski potwierdził wybór stolicy Małopolski na miejsce Igrzysk Europejskich w 2023 roku.
To duże wydarzenie, które wymaga synchronizacji i dobrej współpracy pomiędzy wieloma podmiotami. Dzisiaj w tej sprawie odbyło się spotkanie z udziałem m.in. wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina, ministra sportu i turystyki Witolda Bańki, wojewody małopolskiego Piotra Ćwika, marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego oraz prezydenta miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego. 


- Przed nami wiele pracy i przygotowań. Mamy jednak doświadczenie przy organizacji dużych przedsięwzięć, jak chociażby Światowe Dni Młodzieży. Na tym doświadczeniu będziemy bazować podczas przygotowań. A o tym, że przygotowania już trwają, świadczą chociażby realizowane inwestycje – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik. 


Igrzyska Europejskie to multidyscyplinarne zawody sportowe rozgrywane co cztery lata. Inauguracyjna edycja miała miejsce w Baku w 2015 roku.

- Igrzyska Europejskie to stosunkowo młoda impreza, ale z każdym rokiem jej ranga będzie rosła. Będziemy dążyć do tego, by podczas IE w Krakowie odbyło się możliwie jak najwięcej kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich Paryż 2024 – mówił minister sportu i turystyki Witold Bańka.

Wiele małopolskich samorządów zgłasza już deklarację chęci udziału w organizacji wydarzenia. Niezwykle istotne będzie także wsparcie ze strony rządu, o którym mówił dzisiaj wicepremier Jacek Sasin.   

20190711 konferencja dot igrzysk europejskich 120190711 konferencja dot igrzysk europejskich 220190711 konferencja dot igrzysk europejskich 320190711 konferencja dot igrzysk europejskich 4
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj