Rozmowa z wojewodą małopolskim w Radiu Kraków
2019-07-11

Organizacja III Igrzysk Europejskich w 2023 roku, korzystne dla rodzin zmiany w programie „Rodzina 500 Plus” oraz planowana w Małopolsce budowa nowych środowiskowych domów samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi – to tematy, którym poświęcona była dzisiejsza audycja w Radiu Kraków.

Wojewoda w rozmowie z redaktorem Jackiem Bańką potwierdził wsparcie rządu dla inicjatywy organizacji Igrzysk Europejskich w Małopolsce. Rozmowy na ten temat odbyły się w Urzędzie Miasta Krakowa z udziałem wiceprezesa Rady Ministrów Jacka Sasina, ministra sportu i turystyki Witolda Bańki, wojewody małopolskiego Piotra Ćwika, marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego, prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego oraz prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzeja Kraśnickiego.

Odnosząc się do programu „Rodzina 500 Plus”, wojewoda zwrócił uwagę na dużą skalę złożonych już drogą elektroniczną wniosków (40% uprawnionych).

W dalszej części audycji Piotr Ćwik poinformował o planowanej w Małopolsce ze środków rządowych budowie ośrodków wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Umowy w tej sprawie podpisane zostały z następującymi samorządami: powiatem tatrzańskim, powiatem nowotarskim, powiatem wadowickim, powiatem wielickim, powiatem suskim, powiatem krakowskim, powiatem proszowickim, gminą Uście Gorlickie, gminą Kalwaria Zebrzydowska, gminą Kozłów.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

20190715 Radio Kraków nowe
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj