Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie upamiętniła swojego patrona
2019-07-19

W 2019 roku przypada 100. rocznica utworzenia Policji Państwowej. Z tej okazji na ternie całego kraju odbywają się uroczystości upamiętniające wszystkich, którzy na przestrzeni lat strzegli bezpieczeństwa i praworządności. Dzisiaj w Krakowie, przy siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji, odsłonięto tablicę upamiętniającą patrona KWP. W uroczystości uczestniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Podinspektor Ludwik Drożański pełnił funkcję Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie w latach 1936 – 1939, a w 1944 r. został rozstrzelany przez Gestapo na krakowskich Krzemionkach. Dzisiaj stał się patronem Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. Uroczystego odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonał wojewoda małopolski Piotr Ćwik wraz z komendantem wojewódzkim Policji w Krakowie nadinsp. Krzysztofem Pobutą.  

- To bardzo piękny gest – pamiętać o tych, którzy swojej służbie złożyli w ofierze własne życie. Jestem przekonany, że ta odsłonięta dzisiaj tablica będzie przypominała każdemu, kto wstępuje w szeregi małopolskiej Policji nie tylko o losach Patrona, ale także o poświęceniu i zaangażowaniu jakimi kierował się podinspektor Ludwik Drożański – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Dzisiejsze wydarzenie to także okazja do odznaczenia najbardziej zasłużonych w służbie policjantów. Odznaczenia państwowe, resortowe oraz awanse na wyższe stopnie policyjne poprzedził uroczysty apel. Nowo przyjęci policjanci złożyli zaś ślubowanie.


święto_policji święto_policji święto_policji święto_policji
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj