O nowej bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego
2019-07-23

W Starostwie Powiatowym w Wieliczce podpisano umowę dotyczącą pozyskania przez Skarb Państwa nieruchomości na potrzeby nowej bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W wydarzeniu wziął udział dyrektor generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Szymon Strzelichowski.

Na mocy zawartej umowy Skarb Państwa – w drodze zamiany – nabył nieruchomości gminy Wieliczka (położone w Kokotowie) mające stanowić nową bazę LPR. Przedmiotem umowy ze strony Skarbu Państwa są nieruchomości w większości pozostające obecnie w użytkowaniu wieczystym gminy Wieliczka. Ponadto Skarb Państwa wesprze gminę w realizacji nowej przeprawy mostowej przez rzekę Serafa, która będzie służyć zarówno bazie LPR, jak i innym podmiotom na tym terenie.


W pracach nad wytypowaniem nieruchomości gminy Wieliczka, mogących stanowić miejsce pod budowę nowej bazy LPR, uczestniczyli przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, LPR, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie, Starostwa Powiatowego w Wieliczce oraz Urzędu Miasta i Gminy w Wieliczce.

Na terenie Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Krakowie, w bezpośrednim sąsiedztwie bazy operacyjnej LPR, prowadzona jest inwestycja na zlecenie Sił Zbrojnych RP. Dlatego też konieczne były działania służące wskazaniu nowej lokalizacji bazy LPR.

20190723 podpisanie umowy baza pogotowia ratunkowego wieliczka 120190723 podpisanie umowy baza pogotowia ratunkowego wieliczka 220190723 podpisanie umowy baza pogotowia ratunkowego wieliczka 3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj