O bieżących wydarzeniach w Małopolsce w TVP3 Kraków
2019-07-25

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem redaktora Sławomira Mokrzyckiego w programie „Tematy dnia” w TVP3 Kraków.

Jednym z tematów, które poruszono, było wstrzymanie wygaszenia wielkiego pieca przez firmę Arcelor Mittal.
- Padła dzisiaj deklaracja odłożenia w czasie wygaszenia wielkiego pieca. Tego czasu nie można teraz zaprzepaścić, trzeba prowadzić dalej konkretne rozmowy – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Rozmawiano także o stanie powietrza w Skawinie. Poruszono w szczególności kwestię tego, jak wygląda monitoring powietrza prowadzony w tym rejonie przez Inspektorat Ochrony Środowiska.

- W tym roku kontroli w Skawinie było już piętnaście. To, co zrobiliśmy teraz po pomiarach opublikowanych przez Urząd Miasta w Skawinie, to są doraźne pomiary przeprowadzone przez Wojewódzki Inspektorat pokazujące tą rozbieżność i uspokajające sytuację. Pewnie w przyszłym tygodniu pojawi się stacja dodatkowa, która normalnie funkcjonuje w Bydgoszczy: po testach, na których jest teraz we Francji, przyjedzie tu dodatkowa stacja pomiarowa razem z pracownikami, którzy ją obsługują. Zostaną dokonane kolejne pomiary, aby pokazać jeszcze raz skalę rzeczywistą, jak wygląda stan powietrza w gminie Skawina. Ale też we wrześniu ma być zakupiona przez Główny Inspektorat kolejna stacja taka już z bardzo „górnej półki”, która będzie w pierwszej kolejności w Skawinie zainstalowana – zapowiedział wojewoda.

Wśród pozostałych zagadnień poruszonych w programie znalazła się sprawa przywracania autobusowych połączeń lokalnych i likwidowania wykluczenia komunikacyjnego, a także kwestia przeniesienia siedziby Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Kokotowa.

Zapraszamy do obejrzenia całego programu: https://krakow.tvp.pl/28540032/tematy-dnia


Tematy_Dnia_lipiec2019
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj