Czwartkowe rozmowy z wojewodą Piotrem Ćwikiem
2019-07-25

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem cotygodniowej audycji w Radiu Kraków. Tematami rozmowy były: jakość powietrza w Skawinie, otwarcie drugiej części obwodnicy Skawiny, nowa baza dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz rozwój przewozów autobusowych.

Potrzeba bardzo dobrych, ale i systemowych działań po to, aby sytuacja się poprawiała. (…) To nie są działania, które trzeba podejmować w trybie zarządzania kryzysowego, ale to są zadania systemowe, które trzeba podejmować począwszy od zmian w przepisach – po to, aby można było skutecznie realizować te działania, które będą na rzecz i dla dobra mieszkańców – mówił wojewoda, odnosząc się do kwestii jakości powietrza w Skawinie.

Rozmawiano również o nowej bazie Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Obecna lokalizacja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy porcie lotniczym Balice wyklucza możliwości rozwojowe lotniska. (…) Ze wszystkich wskazanych miejsc najbardziej odpowiednim i optymalnym – zdaniem fachowców, którzy się na tym znają, czyli pracują w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym – okazały się Brzegi – Kokotów. (…) By ta inwestycja mogła się rozpocząć, potrzebna jest zamiana gruntów – i w tym właśnie pośredniczymy my jako Urząd Wojewódzki – podsumował wojewoda.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

20190729 Radio Kraków nowe
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj