Powiat wadowicki będzie miał nowoczesną karetkę
2019-08-01

Nowoczesne karetki to podstawa bezpieczeństwa. Już wkrótce taka karetka będzie służyć mieszkańcom powiatu wadowickiego i turystom przebywającym w okolicy. Umowę, na mocy której będzie możliwy jej zakup, podpisali dzisiaj wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas. Uroczystość miała miejsce w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie.

- Rozwój i postęp techniki, także tej mającej zastosowanie w szeroko rozumianej medycynie, jest niezwykle szybki. Dzisiejsze możliwości, jakie oferuje nam nowoczesny sprzęt służący ochronie i ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego, to realne wsparcie dla pracy zespołów ratownictwa medycznego. To podstawowa kwestia, jaką jest sprawny dojazd na miejsce zdarzenia, a zarazem komfortowy i bezpieczny transport pacjentów. Dlatego wymiana taboru samochodowego służącego w pogotowiu ratunkowym jest konieczna. Gratuluję panu Staroście, a wszystkim załogom, którzy będą pełnić służbę w nowej karetce, życzę, aby każda z prowadzonych akcji zakończyła się szczęśliwie – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.  

Na mocy podpisanej dzisiaj umowy Wojewoda Małopolski przekaże Staroście Wadowickiemu dofinansowanie na zakup ambulansu na kwotę 100 000 złotych. Jest to jeden z kilku dofinansowanych przez Wojewodę Małopolskiego zakupów ambulansów. 

W powiecie wadowickim aktualnie działa 5 zespołów ratownictwa medycznego (ZRM). W powiecie działa także 1 Szpitalny Oddział Ratunkowy w ZZOZ w Wadowicach.


Podpisanie_umowy_karetka_Wadowicki Podpisanie_umowy_karetka_Wadowicki Podpisanie_umowy_karetka_Wadowicki Podpisanie_umowy_karetka_Wadowicki
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj