Posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Bezpieczeństwa Imprez Masowych
2019-07-31

Z inicjatywy wojewody małopolskiego Piotra Ćwika w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Bezpieczeństwa Imprez Masowych. Tematem spotkania były przygotowania zarówno służb, jak i klubów do zabezpieczenia imprez masowych w sezonie piłkarskim 2019/2020.

Posiedzeniu przewodniczył wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Udział wzięli również przedstawiciele MUW, Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Urzędu Miasta Krakowa, a także reprezentanci klubów piłkarskich.


Celem spotkania była przede wszystkim wymiana informacji pomiędzy Klubami i służbami oraz wskazanie obszarów, które w związku ze zbliżającym się sezonem piłkarskim wymagają szczególnej uwagi. Przypomnijmy, że zabezpieczenie imprez masowych jest zadaniem organizatora danego wydarzenia.


Przedstawiciele służb omówili bieżące działania i przygotowania do sezonu zwłaszcza w kontekście doświadczeń rundy wiosennej. Tak, jak dotychczas, wszystkie mecze Ekstraklasy będą sprawdzane zarówno pod kątem zgodności z planami zabezpieczenia takich imprez (opracowywanymi przez kluby), jak i z wymogami ustawy o imprezach masowych. Podkreślono zarazem, że służby są w pełnej gotowości do zintensyfikowanych działań związanych z reagowaniem na pojawiające się sygnały.
Kluby przedstawiły natomiast swoje najbliższe cele i założenia – dotyczące w głównej mierze tego, aby podwyższać bezpieczeństwo na meczach i budować relacje z kibicami umacniające ducha sportu. Zadeklarowały jednocześnie pełną współpracę ze służbami oraz to, że są przygotowane do sezonu.


Wojewódzki Zespół Interdyscyplinarny do spraw Bezpieczeństwa Imprez Masowych został powołany zarządzeniem Wojewody Małopolskiego z 19 lutego 2016 r. na mocy ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych.

20190731 posiedzenie dot. imprez pilkarskich 120190731 posiedzenie dot. imprez pilkarskich 220190731 posiedzenie dot. imprez pilkarskich 3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj