Sport to zdrowie! Wyniki naboru w ramach programu „Sportowa Polska”
2019-08-13

Skatepark w Bobowej, boiska do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki w Miechowie, kryta pływalnia w Korzennej czy sala gimnastyczna w Olkuszu – to m.in. te obiekty zostaną wybudowane lub wyremontowane w ramach programu rządowego „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

Dofinansowanie dotychczas przyznane Małopolsce wynosi ponad 20 milionów złotych i jest przeznaczone na realizację 10 zadań.

Celem programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” jest wsparcie realizacji zadań inwestycyjnych dotyczących obiektów sportowych. Dofinansowaniem objęte mogą zostać obiekty ogólnodostępne, które umożliwiają masowe uprawianie sportu.

Z uwagi na ogólny charakter Programu dofinansowanie, o które można się starać w ramach tego Programu, zostało podzielone na trzy grupy.

Pierwsza grupa to zadania inwestycyjne mające na celu poprawę stanu przyszkolnej infrastruktury sportowej.  

Druga grupa to zadania, których głównym celem jest poprawa warunków treningowych dla sportowców – tutaj wsparcie finansowe mogą otrzymać zadania dotyczące przebudowy lub remontu już istniejącej infrastruktury sportowej.

Trzecia grupa to zadania dotyczące budowy nowej (nieprzyszkolnej) infrastruktury sportowej.


„Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” to jeden z programów ogłaszanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W 2019 roku prowadzony był również nabór do „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu” oraz „Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)”.

Nowoczesna, bezpieczna i funkcjonalna infrastruktura sportowa to jeden z priorytetów MSiT. W latach 2016-19 Ministerstwo przeznaczyło na ten cel około 2,3 mld zł, dzięki czemu udało się wesprzeć budowę, przebudowę lub remont łącznie blisko 6000 obiektów w całej Polsce. Dotychczas w ramach 3032 umów dofinansowano 5856 obiektów. Wkrótce zostaną ogłoszone kolejne rozstrzygnięcia.

bip.msit.gov.pl (Protokoły nr 5 i 6 dotyczą programu „Sportowa Polska”).


SPORTOWA POLSKASPORTOWA POLSKA - wykaz zadań
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj