Podróże moich marzeń
2019-09-09

W Kopalni Soli „Wieliczka” odbył się dziś finał wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Tegoroczna XVII edycja koncentrowała się wokół tematu „Podróże moich marzeń”. Laureatów konkursu wyróżnili: minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa, wojewoda małopolski Piotr Ćwik i dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Marta Mordarska.

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę dzisiaj uczestniczyć w uroczystej gali wojewódzkiego finału jednego z najpiękniejszych konkursów plastycznych „Sztuka Osób Niepełnosprawnych”. Jestem pełna podziwu dla autorów prac. Ileż bowiem radosnych emocji, serca i czułości włożyli oni w swoje dzieła! Podziękowania kieruję do bohaterów tej gali – autorów najlepszych prac. Jesteście wielcy i bardzo zdolni. Nie spoczywajcie na laurach! Doskonalcie swój warsztat! Wierzę, że jeszcze niejednokrotnie nas zaskoczycie. Życzę Wam, by każde Wasze spotkanie ze sztuką było podróżą marzeń, które się spełniają – mówiła minister Bożena Borys-Szopa.


Spotkanie było okazją do podziękowania tym, którzy wspierają idee integracji. Wojewoda Piotr Ćwik wyraził uznanie dla osób działających z wielkim zaangażowaniem na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Jak mówiła dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Marta Mordarska, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Sztuka Osób Niepełnosprawnych, organizowany pod patronatem honorowym minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożeny Borys-Szopy, popularyzuje twórczość artystyczną osób z niepełnosprawnością, która często jest jedyną formą wyrażenia siebie, swojej wrażliwości i duchowości pomimo różnych ograniczeń.

Poza wręczeniem nagród w programie uroczystej gali finałowej znalazła się również msza święta w kaplicy św. Kingi oraz występy wokalno-instrumentalne uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia przy SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie.

20190909 konkurs PFRON 20190909 konkurs PFRON 20190909 konkurs PFRON 20190909 konkurs PFRON
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj