Nowa karetka dla powiatu tarnowskiego
2019-09-19

Region tarnowski będzie obsługiwał nowy ambulans. Dziś wojewoda małopolski Piotr Ćwik podpisał w tej sprawie umowę ze starostą tarnowskim Romanem Łucarzem. Na jej mocy powiat tarnowski otrzyma dofinansowanie w wysokości 100 000 złotych na zakup ambulansu.

– Inwestycje w bezpieczeństwo to nasz priorytet. Wszyscy dobrze wiemy, jak ogromne znaczenie ma nowoczesny sprzęt, z którego korzystają zespoły ratownictwa medycznego. Na ręce Pana Starosty przekazuję dziś 100 tys. złotych na zakup nowej karetki dla regionu tarnowskiego. Niech ten ambulans służy jak najlepiej mieszkańcom – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.


W tym roku Wojewoda Małopolski przyznał dofinansowanie na zakup karetek po 100 tys. złotych dla łącznie 5 powiatów: suskiego, wadowickiego, proszowickiego, nowosądeckiego i tarnowskiego.


W powiecie tarnowskim działają 3 zespoły ratownictwa medycznego (ZRM) typu S (specjalistyczne z lekarzem) oraz 10 zespołów ratownictwa medycznego (ZRM) typu P (podstawowe, bez lekarza), w tym:
•    specjalistyczne – (2 całodobowe w Tarnowie, 1 całodobowy w Tuchowie),
•    podstawowe – (2 całodobowe w Tarnowie i po 1 całodobowym ZRM w Wojniczu, Żabnie, Gromniku i Szerzynach),
•    podstawowe czasowe – (po 1 – 16-godzinnym ZRM w Tarnowie i Zakliczynie oraz po 1 – 12-godzinnym w Tarnowie i Lisiej Górze).

W powiecie działa także 1 Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Wojewódzkim im. Św. Łukasza w Tarnowie oraz 1 Izba Przyjęć w Specjalistycznym Szpitalu im. E. Szczeklika w Tarnowie.

Wymiana taboru samochodowego zainicjowana przez Starostę Tarnowskiego wpłynie na podniesienie poziomu jakości usług realizowanych przez Powiatową Stację Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie. Zakup nowego ambulansu nie tylko zwiększy komfort i bezpieczeństwo transportu pacjenta, ale też zapewni sprawny dojazd na miejsce wezwania.

20190919 ambulans pow tarnowski 20190919 ambulans pow tarnowski 20190919 ambulans pow tarnowski 20190919 ambulans pow tarnowski 20190919 ambulans pow tarnowski 20190919 ambulans pow tarnowski
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj