100 lat działalności służb sanitarnych w Małopolsce
2019-09-30

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik uczestniczył w konferencji „Zdrowie najwyższym dobrem i celem – historia i efekty 100 lat działalności służb sanitarnych w Małopolsce”, która odbyła się w Kopalni Soli Wieliczka.

- O działalności służb sanitarno-epidemiologicznych słychać rzadko, co oznacza, że działają one dobrze. Bardzo się cieszę z obecności na tej konferencji, która jest podsumowaniem długiej i ciekawej historii instytucji tak ważnej bo dotyczącej zdrowia Polaków. Życzę dalszych sukcesów w realizacji stawianych sobie celów – powiedział wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Podczas konferencji przybliżono historię powstania służb sanitarno-epidemiologicznych. Panel dotyczący początków, roli i zadań Państwowego Centralnego Zakładu Epidemiologicznego do 1919 r. poprowadził Grzegorz Juszczyk, dyrektor Państwowego Zakładu Higieny Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. Natomiast 100-letnią historię służby sanitarno-epidemiologicznej w odrodzonej Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem roli Małopolski, przybliżył Jarosław Foremny – małopolski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny.

Po części naukowej główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas oraz wojewoda Piotr Ćwik w imieniu Prezydenta RP – wręczyli najbardziej zasłużonym pracownikom Państwowej Inspekcji Sanitarnej odznaczenia państwowe.

Konferencja zakończyła się koncertem w wykonaniu Reprezentacyjnej Orkiestry Górniczej „Kopalni Soli Wieliczka”.

Wieliczka 3Wieliczka 4Wieliczka 8Wieliczka 5Wieliczka 2Wieliczka 6Wieliczka 7
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj