Wojewoda małopolski gościem porannej rozmowy w Radiu Kraków
2019-10-04

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem porannej rozmowy w Radiu Kraków. Wśród poruszonych tematów znalazły się m.in. przedsięwzięcia Policji w sprawie przejść dla pieszych, realizacja budowy drogi ekspresowej S7 oraz otwarcie nowego odcinka Zakopianki.

Wojewoda wspomniał o ważnej inicjatywie Małopolskiej Policji we współpracy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, Urzędem Marszałkowskim Województwa Małopolskiego i samorządami małopolskimi.


– Brawa i podziękowania dla Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, która wyszła z propozycją 100 przejść na 100-lecie niepodległości. To świętowanie przełożone na bezpieczeństwo: budowa odpowiednich przejść, przejść doświetlonych. Fachowcy i policjanci się na tym znają. Ze 100 przejść zrobiło się ponad 200 - mówił wojewoda.

– Są środki na drogi wojewódzkie i powiatowe. Jesienią jest szaruga. Widoczność pieszych jest dużo gorsza, a ich bezpieczeństwo jest ważnym zadaniem. Nie tylko na przejściach, ale też na chodnikach. Budowa chodników to kolejne zadanie. Odrabiamy zaległości sprzed wielu lat – dodał wojewoda.

W trakcie rozmowy poruszono również temat realizacji budowy drogi ekspresowej S7.

– 13 kilometrów jest w budowie. Jest ZRID na odcinek od granicy województwa do Miechowa. To prawie 19 kilometrów. Zaraz po zakończeniu przetargu wykonawca zacznie realizację. Jak dodamy, to mamy 32 kilometry. Całość odcinka od Krakowa do granicy województwa to 56 kilometrów. Kolejny ZRID ma wpłynąć jesienią. To odcinek Nowa Huta-Widoma. To około 18 kilometrów – przekazał wojewoda Piotr Ćwik.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy

20190823 Radio Kraków nowe
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj