Atak na wojewodę i pracownicę MUW. Oświadczenie dyrektora generalnego MUW
2019-10-30

W ostatnim czasie wojewoda małopolski Piotr Ćwik i jedna z pracownic naszego Urzędu stali się obiektami medialnej nagonki jednego z krakowskich portali.

Jako pracodawca pracowników Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie kategorycznie oświadczam, że publikacje jednego z krakowskich portali nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i nie znajdują potwierdzenia w faktach. Sytuacja została całkowicie wymyślona.

Atak ten uderza nie tylko w wojewodę Piotra Ćwika, ale też w jedną z pracownic Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Została ona w tę sytuację wplątana i istotnie narażona na utratę reputacji oraz przykrości osobiste i rodzinne.


Podkreślam także, że celem ustalenia prawdziwego stanu rzeczy wystarczy zderzyć nawet wybrane daty i okoliczności zawarte w tych materiałach z rzeczywistymi wydarzeniami (opisywanymi choćby na naszej stronie internetowej). Powyższe pozwala na stwierdzenie, że insynuowane sytuacje nie mogły mieć miejsca.

W sprawie preparowania e-maili i podszywania się pod wskazane osoby prowadzone jest postępowanie policyjne pod nadzorem Prokuratury. Zawiadomienie złożyli zarówno wojewoda, jak i pracownica MUW, której dobra osobiste zostały naruszone.

Niezależnie od tego przygotowywane są także dalsze adekwatne kroki prawne w tej sprawie.

Nie ma i nie będzie przyzwolenia na szkalowanie pracowników naszego Urzędu.Szymon Strzelichowski
Dyrektor generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie

OSWIADCZENIE urzad
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj