Rozbudowa infrastruktury w Woli Filipowskiej
2019-11-08

Bezkolizyjne skrzyżowanie w Woli Filipowskiej oficjalnie otwarte i oddane do użytku! Składają się na nie: nowy wiadukt, jezdnia o długości 1,3 km, chodniki oraz przystanki autobusowe. W uroczystym wydarzeniu udział wzięli m.in. minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, wojewoda małopolski Piotr Ćwik, wicemarszałek województwa małopolskiego Łukasz Smółka, starosta krakowski Wojciech Pałka oraz prezes PKP PLK Ireneusz Merchel.

Dzięki tej inwestycji poprawi się bezpieczeństwo i komfort podróżnych: zarówno tych poruszających się samochodami, korzystających z transportu publicznego, pasażerów pociągów osobowych, jak i pieszych.

Inwestycja w Woli Filipowskiej powstała w ramach projektu „Modernizacji linii kolejowej E30, odcinek Zabrze – Katowice – Kraków, etap IIb”. Jest ona realizowana przy wsparciu środków Unii Europejskiej. Pomiędzy Krakowem a Katowicami Polskie Linie Kolejowe budują 10 nowych bezkolizyjnych skrzyżowań – 5 z nich jest już oddanych do użytku.


Wola_Filipowska_Wiadukt1Wola_Filipowska_Wiadukt4Wola_Filipowska_Wiadukt5Wola_Filipowska_WiaduktWola_Filipowska_Wiadukt3Wola_Filipowska_Wiadukt2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj