Piotr Ćwik kontynuuje swoją misję jako wojewoda małopolski
2019-11-26

Premier Mateusz Morawiecki, na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, powołał czterech nowych wojewodów. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Uczestniczyli w niej również wojewodowie, którzy będą kontynuowali swoją misję. Wśród nich Piotr Ćwik.

Urzędy wojewodów są integralną częścią całego aparatu państwa polskiego; całego aparatu publicznego, który zapewnia obecność państwa, który powoduje, że państwo jest obecne w każdym zakątku Polski – podkreślił podczas uroczystości premier Mateusz Morawiecki. 

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że wraz z wojewodami rząd będzie dążył do usprawnienia państwa, tak żeby usługi publiczne były coraz bardziej dostępne dla wszystkich obywateli i w przyjazny sposób stosowane w różnych obszarach życia społecznego.

Sprawy urzędów wojewódzkich, sprawy reprezentowania rządu w terenie są w bardzo dobrych rękach. Mamy mocny, dobry skład. Bardzo dziękuję wszystkim wojewodom za dotychczasową pracę i składam najlepsze życzenia nowo powołanym wojewodom – powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński.  

Poprzeczka jest zawieszona bardzo wysoko. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że następne cztery lata będą dla nas wszystkich powodem do satysfakcji. Będzie to jednak naprawdę ciężka praca. Jestem przekonany, że wszyscy podołacie nowym obowiązkom – dodał szef MSWiA. 

Minione cztery lata pracy na stanowisku wice-, a następnie wojewody to czas intensywnych działań na rzecz Polaków, dla dobra mieszkańców Małopolski. To czas wielu reform i zmian w naszej Ojczyźnie. Pełnienie funkcji przedstawiciela rządu w Małopolsce było i jest dla mnie wyjątkowym zaszczytem! Dziękuję panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz kierownictwu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za zaufanie i powierzenie mi kontynuowania misji wojewody małopolskiego. Dziękuję także tym wszystkim, którzy od czterech lat wspólnie ze mną pracują dla Rzeczypospolitej! – mówi wojewoda małopolski Piotr Ćwik. 

Akty powołania na stanowisko wojewodów odebrali: Konstanty Radziwiłł na stanowisko wojewody mazowieckiego, Lech Sprawka na stanowisko wojewody lubelskiego, Tobiasz Bocheński na stanowisko wojewody łódzkiego oraz Łukasz Mikołajczyk na stanowisko wojewody wielkopolskiego. 

Zdjęcia: KPRM 


20191125_MAJ0030_771320191125_MAJ0051_777520191125_MAJ0043_432620191125_MAJ0047_7743
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj