Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i ważny komunikat w języku migowym
2019-12-03

Decyzją Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych 3 grudnia ustanowiony został Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych. Decyzja ONZ wynikała między innymi z potrzeby zwrócenia uwagi opinii społecznej na konieczność działania na rzecz integracji społecznej osób z niepełnosprawnościami.

Tym bardziej cieszymy się, że właśnie dzisiaj oddajemy w ręce mieszkańców Małopolski komunikat w języku migowym dotyczący działań służb w związku z zimowymi warunkami pogodowymi. To pierwszy element większego projektu, nad którym pracujemy wspólnie z Polskim Związkiem Głuchych – Oddział Małopolski w Krakowie.

W przygotowanym materiale przypominamy, że z myślą o niesłyszących w województwie małopolskim już kilka lat temu został uruchomiony SMS-owy numer 728 112 112. Także osoby niesłyszące mogą zatem zareagować, gdy np. zimą zauważą bezdomnego na ulicy, który może potrzebować pomocy. Wystarczy, jeśli osoba niesłysząca wyśle SMS na wskazany numer, podając niezbędne dane. To może komuś uratować życie…

#WkręćSięWMiganie razem z nami! Jeśli znasz osobę głuchą, pomóż nam dotrzeć do niej z naszym komunikatem. #WszyscyJesteśmyTacySami.


Komunikat "Przed zimą" w polskim języku migowym

Jak posługiwać się numerem 728 112 112

Numer alarmowy na www
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj