O bieżących wydarzeniach w Małopolsce w TVP3 Kraków
2019-12-12

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem redaktora Jacka Bańki w programie „Tematy dnia” w TVP3 Kraków. Rozmawiano m.in. o bramkach biometrycznych, które mają zostać zainstalowane w Kraków Airport, a także o przekazaniu terenu pod nową bazę Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Rozwój Portu Lotniczego Balice to rozwój naszego województwa. Wśród tych działań są również bramki biometryczne. (…) Przy wykorzystaniu tego systemu czas odprawy skróci się o ponad połowę – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Rozmawiano także o przeniesieniu bazy Lotniczego Pogotowania Ratunkowego z Balic do Kokotowa koło Wieliczki.

- Rozwój lotniska w Balicach oraz przepisy unijne wymuszają przeniesienie bazy w inne miejsce. Dlatego (…) zostało wskazane właśnie to miejsce, które w niedługim czasie będzie przystosowane i będzie pełniło funkcję ratunkową. Wszystko po to, by poprawić funkcjonowanie lotniska w Balicach i usprawnić działanie LPR – wyjaśnił Piotr Ćwik.

Wśród poruszonych zagadnień było również poniedziałkowe posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, które dotyczyło zabezpieczenia pracy dla pracowników huty ArcelorMittal Poland S.A. w Krakowie w związku z tymczasowym wstrzymaniem pracy wielkiego pieca.

Wspomniano także o obchodach 38. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Między innymi Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie przyłączy się do kampanii Instytutu Pamięci Narodowej „Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło Wolności”, zapalając 13 grudnia o godzinie 19.30 świecę w oknie.

Zachęcamy do obejrzenia całego programu

cwik3
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj