Radość, która łączy
2019-12-20

Już wkrótce zasiądziemy przy wspólnym stole, wśród bliskich, rodziny i przyjaciół. Będziemy sobie życzyć dobra i radości, wspominać miniony rok. Dzisiaj taka wyjątkowa chwila nastała w naszej urzędowej rodzinie. Bo chociaż różnimy się wykonywanymi zadaniami, pracujemy w mniejszych lub większych zespołach, jesteśmy całością, w której każdy ma swoje ważne i potrzebne miejsce.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wojewoda małopolski Piotr Ćwik zaprosił pracowników Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie na spotkanie opłatkowe. Obecni byli także wicewojewodowie Zbigniew Starzec i Józef Leśniak, dyrektor generalny MUW Szymon Strzelichowski oraz dyrektorzy wydziałów. Gościliśmy również przedstawicieli służb zespolonych, m.in. komendanta wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. dr. Krzysztofa Pobutę, komendanta Szkoły Aspirantów PSP st. kpt. Marka Chwałę oraz szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Krakowie płk. Marcina Żala.

- Jak 25 grudnia 1994 r. w swojej homilii głosił nasz rodak św. Jan Paweł II, Boże Narodzenie jest świętem wesela, a radość z tego wydarzenia odczuwają zarówno chrześcijanie, jak i inni ludzie. Dzisiaj ta prawda pozostaje niezmienna i jest naszym udziałem. Dlatego dziękuję wszystkim Państwu za przyjęcie mojego zaproszenia, za możliwość spotkania. Jest to dla mnie tym bardziej ważne, że mogę wyrazić swą wdzięczność za Państwa wsparcie i trud wykonywanej przez Państwa pracy. Niech najbliższy świąteczny czas napełni Państwa siłą. Życzę, aby udawało się nam opierać nasze działania i relacje na tym, co nazywamy dobrem – podkreśla wojewoda Piotr Ćwik. 

- Życzę, aby nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były dla Państwa, Waszych bliskich i znajomych właśnie tym świętem radości, o którym wspominał polski papież. A nadchodzący rok 2020 niech przyniesie spełnienie marzeń – dodaje wojewoda.  

Gościem specjalnym, który udzielił zebranym błogosławieństwa, był arcybiskup Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Jak co roku, swoją obecnością zaszczycił nas również proboszcz parafii św. Floriana w Krakowie ks. prałat Grzegorz Szewczyk. 

Nasze spotkanie opłatkowe umilili swoim występem artyści z Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Lisiecka”.  


Opłatek_MUW_Kraków Opłatek_MUW_Kraków Opłatek_MUW_Kraków Opłatek_MUW_Kraków Opłatek_MUW_Kraków Opłatek_MUW_Kraków Opłatek_MUW_Kraków Opłatek_MUW_Kraków Opłatek_MUW_Kraków Opłatek_MUW_Kraków Opłatek_MUW_Kraków
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj