Nowe ambulanse dla regionu nowosądeckiego
2020-01-30

Flota pojazdów ratunkowych w powiecie nowosądeckim wzbogaciła się o trzy nowe ambulanse. Ich zakup możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków rządowych w wysokości łącznie ponad 1 mln złotych. W uroczystości przekazania ambulansów uczestniczyli m.in. wojewoda małopolski Piotr Ćwik, II wicewojewoda małopolski Józef Leśniak i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– Trzy karetki w jednym roku to jest duży zastrzyk. Jest też potrzeba inwestować w tabor na bieżąco, aby ten sprzęt był nowy i niezawodny. Z tego względu, jeśli tylko takie możliwości finansowe będą się pojawiać w budżecie wojewody i jeśli będą takie środki w budżecie centralnym, to oczywiście o Nowym Sączu będziemy pamiętać – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

– Nie ukrywam, że odczuwam dużą satysfakcję, kiedy to w drugiej połowie sierpnia jako poseł zwracałem się do Pana Premiera Mateusza Morawieckiego z prośbą, aby uzupełnić flotę o dodatkową karetkę, a teraz ten zakup udało się sfinalizować – dodał wicewojewoda Józef Leśniak.

Nowoczesne ambulanse zostały przekazane Samodzielnemu Publicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej Sądeckie Pogotowie Ratunkowe w Nowym Sączu. Dofinansowanie ze środków rządowych, o które zabiegał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wyniosło w sumie ponad 1 mln złotych i kształtowało się odpowiednio dla trzech pojazdów:
•    100 tys. złotych w ramach dotacji z budżetu wojewody małopolskiego,
•    582 tys. złotych w ramach dotacji z rezerwy ogólnej budżetu państwa,
•    400 tys. złotych dotacji z Programu zakupu ambulansów na potrzeby zespołów ratownictwa medycznego realizowanego przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z wojewodami.

20200130 ambulanse N. Sącz 20200130 ambulanse N. Sącz 20200130 ambulanse N. Sącz 20200130 ambulanse N. Sącz 20200130 ambulanse N. Sącz 20200130 ambulanse N. Sącz
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj