W uznaniu szczególnych dokonań w rozwoju małych ojczyzn i zwiększaniu roli Polski na arenie międzynarodowej…
2020-02-12

Tymi słowami rozpoczyna się uzasadnienie uchwały przyznającej tytuł honorowego obywatela Zakliczyna prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej osobiście odebrał on wyróżnienie z rąk burmistrza Dawida Chrobaka. Obecny był także wojewoda małopolski Piotr Ćwik, który towarzyszył prezydentowi podczas wizyty w Małopolsce. 

Mówiłem: odwiedzę wszystkie powiaty i odwiedziłem, bo chciałem, by moi rodacy także w mniejszych miejscowościach mogli się z prezydentem spotkać, z nim porozmawiać. Tak powinna być realizowana prezydentura. Choć jesteśmy dużym krajem, to każdy – niezależnie, gdzie się urodził – zasługuje na zainteresowanie i na to, by mu oddać honor, podkreślić jego godność niezależnie od tego, jakie ma poglądy – zaznaczył Andrzej Duda.  

Po uroczystej sesji prezydent spotkał się przed miejscowym ratuszem z mieszkańcami. 

Wcześniej tego dnia Andrzej Duda odwiedził firmę Can-Pack S.A. w Brzesku. Firma jest największym producentem kapsli oraz puszek do napojów. Zajmuje czwarte miejsce na liście największych producentów puszek oraz drugie wśród producentów kapsli na świecie. Wiceprezes zarządu Grupy CANPACK dr hab. Małgorzata Podrecka jest członkiem Rady do spraw Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP. 


Źródło i zdjęcia: KPRP


Wizyta_PAD_ZakliczynWizyta_PAD_Zakliczyn1Wizyta_PAD_Zakliczyn2Wizyta_PAD_BrzeskoWizyta_PAD_Brzesko2Wizyta_PAD_Brzesko1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj