Prezydent: Śp. Maria Kaczyńska była wspaniałą, szlachetną osobą
2020-02-27

Prezydent Andrzej Duda uroczyście odsłonił w Rabce-Zdroju tablicę upamiętniającą śp. Prezydentową Marię Kaczyńską. – Była to wspaniała osoba, o niezwykłym charakterze, wielkim harcie ducha, dużej sile osobowości; przede wszystkim dobra żona, wspaniała mama i wspaniała Pierwsza Dama – podkreślał Prezydent, dziękując za pamięć o Marii Kaczyńskiej. – Szanowała każdego człowieka – to było w niej wielkie – zaznaczył. Podczas wizyty w Rabce-Zdroju Prezydentowi towarzyszył wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

  Andrzej Duda wspominał, że jako minister w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego współpracował z Marią Kaczyńską. – Wielokrotnie, jako prawnik prezydencki, otrzymywałem od Pani Prezydentowej różnego rodzaju prośby, pisma, żeby pomóc, żeby wesprzeć, nigdy nie zostawiała człowieka w potrzebie. Była wspaniałą, bardzo, bardzo szlachetną osobą – mówił. 

Maria Kaczyńska mieszkała wraz z rodziną w Rabce-Zdroju w latach 1951-1961. Tutaj przyszła Pierwsza Dama uczęszczała do szkoły podstawowej i liceum im. Eugeniusza Romera, gdzie w 1961 roku zdała maturę. W liceum znajduje się tablica upamiętniająca Panią Prezydentową. 

Źródło: KPRP


PrezydentRP_Rabka_Zdrój PrezydentRP_Rabka_Zdrój PrezydentRP_Rabka_Zdrój PrezydentRP_Rabka_Zdrój PrezydentRP_Rabka_Zdrój
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj