Wokół koronawirusa
2020-03-25

Otrzymaliśmy następujące pytanie prasowe:

Na podstawie ustawy o dostępie do informacji publicznej i prawa prasowego zwracam się z uprzejmą prośbą o udostępnienie jeszcze dzisiaj danych dot. zachorowań na COVID-19 na terenie Państwa województwa. Dane zostaną wykorzystane materiałach dziennikarskich Konkret24 i telewizji TVN24. 

Proszę o udostępnienie - w formie tabeli bądź innego typu zestawienia - następujących informacji:

1) liczba stwierdzonych zachowań na koronawirusa na terenie Państwa województwa

2) wiek wszystkich chorujących

3) okoliczności zakażenia każdej chorej osoby (kontakt z osobą zarażoną w Polsce/pobyt za granicą w ciągu dwóch tygodni przed rozpoznaniem zakażenia/inne)

4) liczba chorych hospitalizowanych na oddziałach typu OIOM

5) liczba testów na koronawirusa wykonanych na terenie Państwa województwa (proszę również o informację czy liczba wykonywanych testów na terenie województwa będzie rosła. Jeśli tak, to jaka jest docelowa liczba testów wykonywanych dziennie wg ustaleń na dzień udzielenia odpowiedzi).

Uprzejmie proszę o odpowiedź na wszystkie z wymienionych pytań.

Z góry dziękuję.

W przypadku odmowy odpowiedzi na któreś z pytań proszę o uzasadnienie odmowy wraz z przywołaniem podstawy prawnej.

Oto nasza odpowiedź: 

Bieżące podsumowania publikujemy na naszej stronie i przekazujemy mediom co jakiś czas – są one ogólnodostępne i zawierają dane dotyczące rozpiętości wiekowej, liczby badań czy źródła zakażenia (http://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=11998 ).  

Jeżeli występuje Pan o dokładne i drobiazgowe opisywanie każdego z – już teraz – prawie 70 przypadków – poprosimy Pana o wykazanie interesu publicznego w pozyskiwaniu tak szczegółowych informacji o każdym indywidualnym przypadku. Zarazem podanie tak rozbudowanego opisu każdego przypadku pochłaniać będzie bardzo dużo czasu i będzie też wymagało analizy możliwości udostępnienia tak szerokich informacji z punktu widzenia ochrony danych wrażliwych. Z pewnością zatem nie będzie możliwe dochowanie 14-dniowego terminu.


Informacjamuw
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj