Koronawirus: płyny dezynfekcyjne dla żłobków i przedszkoli
2020-05-04

Jak wiemy, w ramach kolejnego etapu „odmrażania” gospodarki możliwe będzie otwarcie żłobków i przedszkoli. Decyzja o wznowieniu ich działalności pozostaje w gestii organu prowadzącego i dyrekcji danej placówki, natomiast jako dodatkowe wsparcie za pośrednictwem urzędów wojewódzkich do żłobków i przedszkoli zostały przekazane środki do dezynfekcji.

1 i 2 maja wydaliśmy z magazynu Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie około 45 tys. litrów płynów dezynfekcyjnych. Trafiły one do ok. 3 tysięcy podmiotów w 182 małopolskich gminach.


W przypadku Krakowa i powiatów ościennych dostawa była realizowana bezpośrednio do siedzib jednostek samorządu terytorialnego, natomiast w przypadku pozostałych powiatów – płyn dostarczany był do Komend Powiatowych Państwowych Straży Pożarnych, a potem siłami PSP i OSP do siedzib jednostek samorządu terytorialnego.

W sumie płyny rozwożone były z wykorzystaniem 84 samochodów: 60 Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych, 10 (ciężarowych) 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 3 Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, 8 Karpackiego Oddziału Straży Granicznej, 2 Państwowej Straży Rybackiej w Krakowie i 1 Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kolejna transza zostanie przekazana niebawem.

Wydawanie płynów do dezynfekcji Wydawanie płynów do dezynfekcji Wydawanie płynów do dezynfekcji Wydawanie płynów do dezynfekcji Wydawanie płynów do dezynfekcji Wydawanie płynów do dezynfekcji Wydawanie płynów do dezynfekcji Wydawanie płynów do dezynfekcji
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj