Ruszył dodatkowy nabór wniosków w ramach tzw. funduszu autobusowego
2020-05-22

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik ogłosił dodatkowy nabór wniosków na dofinansowanie w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Wnioski można składać od 22 do 29 maja 2020 r. Wysokość środków przyznanych na 2020 r. dla małopolskich samorządów wynosi ponad 42 mln złotych.

Szczegółowe informacje dotyczące dodatkowego naboru wniosków o zawarcie umowy o dopłatę w 2020 roku z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej na realizację zadań własnych organizatora z przeznaczeniem na pokrycie części deficytu linii komunikacyjnych z wyłączeniem przewozów realizowanych w ramach komunikacji miejskiej są dostępne tutaj.


Przygotowaliśmy również przykładowy wzór wniosku o zawarcie umowy o dopłatę w 2020 r., który można pobrać stąd.

Do tej pory w naborze na 2020 rok dofinansowanie przyznane zostało 17 jednostkom samorządu województwa małopolskiego, obejmując 59 linii autobusowych. Podpisane umowy opiewają łącznie na kwotę 3 089 056,72 zł (więcej informacji o tym rozstrzygnięciu naboru wniosków). Od 1 kwietnia 2020 r. maksymalna kwota dopłaty do deficytu pojedynczej linii komunikacyjnej w przewozach autobusowych o charakterze użyteczności publicznej wynosi 3,00 złote / wozokilometr przewozu.

W 2019 r. z dofinansowania w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych skorzystało w sumie 12 jednostek samorządu terytorialnego w województwie małopolskim, dzięki czemu możliwe było uruchomienie 32 linii. Szczegółowe podsumowanie za 2019 r. dostępne jest tutaj.

Celem dofinansowania ze środków Funduszu zadań własnych organizatorów publicznego transportu zbiorowego jest reaktywowanie zamkniętych lub utworzenie nowych połączeń autobusowych, a tym samym usprawnienie komunikacji publicznej i eliminowanie wykluczenia komunikacyjnego na terenie jednostek samorządu terytorialnego.

Fundusz autobusowy 2020 dodatkowy nabór
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj