Wsparcie dla OSP z powiatu tarnowskiego
2020-05-28

Znamy ich z interwencji związanych głównie z zagrożeniem pożarowym, ale także z wypadkami drogowymi, powodziami czy wichurami. Ochotnicze Straże Pożarne w swoich małych ojczyznach niosą pomoc wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Misję: "Bogu na chwałę – ludziom na pożytek" realizują, godząc służbę z pracą i życiem rodzinnym. Także w czasie epidemii mogliśmy przekonać się o ich ogromnym wsparciu i zaangażowaniu.

W Komendzie Miejskiej PSP w Tarnowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu tarnowskiego, aby nie tylko porozmawiać o obecnej sytuacji, ale także przekazać nowy, tak potrzebny sprzęt.

Dzięki środkom pochodzącym z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, uruchomionej przez marszałka województwa Witolda Kozłowskiego, zakupiono 600 sztuk opryskiwaczy o wartości ponad 1 mln zł. Druhowie z regionu tarnowskiego otrzymają 53 sztuki o wartości 95 tys. zł.

- Proszę przyjąć moje podziękowania za trud codziennej pracy i niesienia pomocy mieszkańcom powiatu tarnowskiego. Szczególnie teraz, podczas walki z niewidzialnym, ale groźnym przeciwnikiem, jakim jest wirus, po raz kolejny jednostki OSP przyszły z pomocą. Cieszę się, że przekazywany dzisiaj sprzęt będzie wspierał tę niełatwą pracę – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Przekazany sprzęt służy do rozpylania różnych środków. Obecnie jego najważniejszym zadaniem jest pomoc np. w dezynfekowaniu przestrzeni publicznej.

OSP_powiat_TarnowskiOSP_powiat_tarnowski1OSP_powiat_tarnowski3OSP_powiat_tarnowski2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj