Fundusz Dróg Samorządowych: Zielone światło dla remontu dróg w powiecie nowosądeckim
2020-06-09

– Takich spotkań, jak to dzisiejsze na terenie powiatu nowosądeckiego, moglibyśmy zorganizować kilkadziesiąt. Tak wiele jest bowiem przyznanych dofinansowań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Te środki, które płyną do samorządów, są realnym wsparciem w zakresie realizacji inwestycji drogowych – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik w Marcinkowicach, w gminie Chełmiec. To jedno z miejsc, gdzie dzięki wsparciu z rządowego programu wyremontowana zostanie droga powiatowa.

Spotkanie w Marcinkowicach było okazją do podpisania umów potwierdzających przyznanie dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych na realizację inwestycji drogowych. W wydarzeniu – poza wojewodą Piotrem Ćwikiem – uczestniczył również starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk oraz parlamentarzyści: senator Wiktor Durlak, poseł Patryk Wicher oraz poseł Jan Duda.


– Do powiatu nowosądeckiego i wszystkich gmin z obszaru tego powiatu w obecnej transzy, w ramach trzeciego naboru, wpłynęło ponad 25 mln złotych wymiernego wsparcia. Środki te pozwolą poprawić bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg i komfort przemieszczania się – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik, zapewniając, że program będzie realizowany. Jak dodał, inwestycje realizowane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych są niejako lokalnym kołem zamachowym dla firm, które startują w przetargach i je wygrywają.

– Dziękuję Panu Wojewodzie, że dostrzega potrzeby związane z infrastrukturą drogową w powiecie nowosądeckim, największym powiecie w województwie małopolskim. Remonty dróg powiatowych mają ogromne znaczenie z dla lokalnych społeczności, gospodarki i turystyki – powiedział starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisali umowy na realizację dwóch zadań realizowanych przez powiat nowosądecki. Dotyczą one remontu dróg powiatowych o długości ponad 7,7 km i 4,1 km. Wartość dofinansowania wyniosła odpowiednio przeszło 8,1 mln i 5,1 mln złotych.

20200609 FDS pow. nowosądecki 20200609 FDS pow. nowosądecki 20200609 FDS pow. nowosądecki 20200609 FDS pow. nowosądecki 20200609 FDS pow. nowosądecki
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj