Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Podhalu
2020-06-23

Podczas dzisiejszej wizyty w Zakopanem, wspólnie z wojewodą małopolskim Piotrem Ćwikiem, prezydent Andrzej Duda odwiedził Centralny Ośrodek Sportu - Ośrodek Przygotowań Olimpijskich, gdzie trwa modernizacja i rozbudowa kompleksu Średnich Krokwi.

– Cieszę się ogromnie z tego, że to bardzo mocno odbudowuje pod względem sportowym Zakopane, dając mu na powrót pozycję czołowego ośrodka przygotowań olimpijskich w zakresie sportów zimowych – mówił Prezydent i podkreślał, że prace na inwestycją nie są jeszcze zakończone.

W spotkaniu wzięli udział młodzi sportowcy KS Chochołów objęci programem „Projekt na Medal”, Dzieci Fundacji Handicap Zakopane, a także dzieci z klubów sportowych z Zakopanego i okolic.

W ostatnich latach, dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu, sukcesywnie realizowane są kolejne inwestycje w infrastrukturze zakopiańskiego COS-u. Aktualnie trwa modernizacja w ramach kompleksu Średnich Krokwi. Po jej zakończeniu skoczkowie będą mieli do dyspozycji skocznie: K-15, K-23, K-30, K-65 i K-85, a także nową kolej linową. Po zakończonej rozbudowie skocznie będą spełniać wszystkie wymogi Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. W pierwszej kolejności obiekt pełnić będzie funkcję szkoleniową. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby odbywały się tam także zawody o randze międzynarodowej.

Łącznie od 2016 roku Ministerstwo Sportu przekazało wsparcie dla COS – OPO w Zakopanem w wysokości ponad 81 mln zł. Środki te, prócz wspomnianej modernizacji Średnich Krokwi, dofinansowały m.in. takie inwestycje jak: rozbudowa tras biegowych, rozbudowa Wielkiej Krokwi, instalacja hipoksji w internacie sportowym oraz zakup środków trwałych i sprzętu.     

Podczas wizyty na Podhalu prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty przez Pomnikiem Pogromcy Krzyżaków znajdującym się na skwerze Rotmistrza Witolda Pileckiego. Nie zabrakło również czasu na rozmowy i spotkania z mieszkańcami.

Prezydent Andrzej Duda odebrał ponadto tytuł „Człowieka Roku Tygodnika Solidarność” i uczestniczył w gali przyznania certyfikatu „Marki Tatrzańskiej”.

– Idea Solidarności polega na tym, by bronić praw pracowniczych z pożytkiem dla budowy systemu społecznej gospodarki rynkowej. Wziąłem sobie to do serca i stąd moja dobra współpraca z Solidarnością – mówił Prezydent Andrzej Duda.


Źródło: m.in. KPRP, COS Zakopane

20200623 Prezydent na Podhalu - skocznie 20200623 Prezydent na Podhalu - skocznie 20200623 Prezydent na Podhalu - skocznie 20200623 Prezydent na Podhalu - skocznie 20200623 Przezydent na Podhalu - gala 20200623 Przezydent na Podhalu - gala 20200623 Przezydent na Podhalu - gala
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj