Kolejna wygrana MUW przed WSA
2020-07-14

Dziś przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Krakowie odbyła się kolejna rozprawa dotycząca uchwały kierunkowej Rady Miasta Krakowa. WSA podzielił stanowisko Wojewody Małopolskiego wyrażane w rozstrzygnięciu nadzorczym i oddalił skargę Rady Miasta Krakowa.

Tym razem ocena WSA dotyczyła uchwały nr XXV/577/19 Rady Miasta Krakowa z 25 września 2019 r. w sprawie ustalenia kierunków działania dla Prezydenta Miasta Krakowa w zakresie utworzenia Parku Miejskiego pn. „Dolina Kurczaba”.

W ustnym uzasadnieniu wyroku Sąd wskazał, że Rada Miasta Krakowa przekroczyła swoje uprawnienia, wydając Prezydentowi Miasta Krakowa w tychże uchwałach kierunkowych wiążące polecenia i obligując go do konkretnych działań.

Jednocześnie przypominamy, że – jak już kiedyś wyjaśnialiśmy (http://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=11736) – aby powstał konkretny park miejski, nie jest potrzebna uchwała kierunkowa. Jeśli Prezydent Miasta Krakowa uzna, że budżet miejski dysponuje środkami, a dane rozwiązanie jest możliwe ze względów formalnych – po prostu może je wdrożyć. Nie mają na to wpływu również ewentualne rozstrzygnięcia nadzorcze.

Rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Małopolskiego dotyczące uchwały nr XXV/577/19 Rady Miasta Krakowa

W ostatnich tygodniach WSA oddalił również inne skargi Rady Miasta Krakowa, podzielając stanowisko Wojewody Małopolskiego wyrażone w rozstrzygnięciach nadzorczych dotyczących pięciu innych uchwał kierunkowych Rady Miasta Krakowa. Pisaliśmy o tym tutaj:
http://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=12332
http://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=12338

Licząc wcześniejsze wyroki w sprawie uchwał kierunkowych Rady Miasta Krakowa, WSA już dziewięciokrotnie podzielił stanowisko Wojewody Małopolskiego.

Informacjamuw
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj