Wojewoda Piotr Ćwik w Radiu Pallotti.Fm
2020-07-23

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik był gościem internetowej rozgłośni Pallotti.Fm. W audycji „Gość radia” rozmawiano m.in. o tematach związanych z epidemią SARS-CoV-2, a także o rządowych programach wsparcia dla samorządów.

- Przed nami trudny czas, bo przychodzi jesień i mówi się o tak zwanej drugiej fali. Będzie to połączone z bardzo dużą zachorowalnością, związaną z okresem grypowym. Dlatego my teraz już się do tego przygotowujemy. Mając baczenie na obecną sytuację, analizujemy wszystkie kwestie związane z pobieraniem wymazów, przeprowadzaniem testów (…). Wspieramy m.in. domy pomocy społecznej w sposób aktywny poprzez przekazanie środków ochrony osobistej i płynów do dezynfekcji dla personelu. Tworzymy strategię dla województwa małopolskiego, abyśmy byli przygotowania na to, co przed nami – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

W audycji rozmawiano również o działaniach rządowych, które mają pomóc przedsiębiorcom i samorządom przetrwać trudny okres pandemii.

- Fundusz Inwestycji Samorządowych to kolejny przykład, że rząd nie pozostawia samorządów samych w dobie kryzysu. Te środki to realne pieniądze, które w najbliższych dniach trafią do gmin i powiatów. W skali całego kraju to ponad 6 miliardów złotych. Dla Małopolski to kwota ponad 500 mln złotych – przekazał wojewoda Piotr Ćwik.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy

20200724 pallotti
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj