Fundusz Dróg Samorządowych: podpisujemy kolejne umowy
2020-07-27

W minionym tygodniu w ramach III naboru z Funduszu Dróg Samorządowych podpisaliśmy umowy z kolejnymi jednostkami samorządu terytorialnego. Na podstawie tych dokumentów przekazywane będzie dofinansowanie na realizację inwestycji.

Do 27 lipca br. podpisaliśmy w sumie 97 umów na łączną kwotę 152 200 136,00 złotych. Wśród nich są 4 umowy, które zatwierdziliśmy w ostatnim tygodniu.

W grupie tej znalazła się m.in. umowa z gminą Kęty na kwotę blisko 6,5 mln złotych, dzięki której możliwa będzie budowa drogi gminnej obwodnicy zachodniej Kęt. Środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości ponad 4 mln złotych trafią również do powiatu tarnowskiego. Pozwoli to na realizację dwóch inwestycji, w tym na remont drogi powiatowej Tarnów - Zakliczyn.

W ubiegłym tygodniu wojewoda Piotr Ćwik podpisał także umowy z gminami: Skawina i Wolbrom (pisaliśmy o tym tu: http://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=12394).

Przypominamy także, że został już ogłoszony czwarty nabór wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Zachęcamy do aplikowania.

Wykaz umów podpisanych w mijającym tygodniu


Fundusz Dróg Samorządowych Grafika
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj