Powiat gorlicki: najważniejsze zadania i inwestycje
2020-07-29

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik gościł dzisiaj w powiecie gorlickim. Wśród odwiedzonych miejscowości znalazły się m.in.: Bobowa, Łużna i Gorlice. Wojewodzie podczas wizyty towarzyszyła poseł Barbara Bartuś.

Podczas spotkań z samorządowcami omawiano najważniejsze zadania i inwestycje realizowane w powiecie gorlickim, w tym inwestycje drogowe finansowane z Funduszu Dróg Samorządowych. Pojawił się także temat działań związanych z usuwaniem nielegalnych odpadów zgromadzonych na terenie byłej Rafinerii Glimar w Gorlicach.

Wojewoda zaapelował także do przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego o sprawne realizowanie zadań dofinansowanych z funduszy rządowych i składanie wniosków w ramach nowo ogłoszonych naborów. Przypomnijmy, w ramach Funduszu Inwestycji Lokalnych, gminy oraz powiat gorlicki otrzymają wsparcie o łącznej wysokości 24 580 714 zł, natomiast w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na inwestycje realizowane w tym roku tylko do powiatu gorlickiego trafi wsparcie w wysokości 2 857 056 zł na przebudowę drogi powiatowej Ropa – Wysowa-Zdrój – Blechnarka – granica państwa.

- Dziękuję za dzisiejsze spotkania i troskę zarówno o rozwój infrastruktury w regionie gorlickim, jak i bezpieczeństwo mieszkańców. To jest nasz wspólny cel i wspólna troska – mówił wojewoda.


Gorlice_072020.8Gorlice_072020.9Gorlice_072020.4Gorlice_0720201
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj