Spotkanie z konsul generalną Węgier w Krakowie
2020-08-03

Adrienne Körmendy, konsul generalna Węgier w Krakowie, w najbliższym czasie kończy misję dyplomatyczną w Polsce. Wojewoda Piotr Ćwik spotkał się dziś z Panią Konsul w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. Wizyta miała charakter kurtuazyjny i była okazją do podziękowania za dotychczasową współpracę.

- Życzliwość i zrozumienie były cechami, które charakteryzowały naszą współpracę przez ostatnie lata. To zasługa otwartości Pani Konsul i wielkiego serca, z którym podchodziła Pani do wszystkich spraw, z jakimi przyszło nam się mierzyć. Serdecznie za to dziękuję. Mam nadzieję, że na tych nowych drogach, które przed Panią Konsul się otwierają, będą Pani towarzyszyć dobre wspomnienia z Małopolski – mówił Piotr Ćwik. 

Wojewoda przekazał na ręce Pani Adrienne Körmendy pamiątkowe zdjęcie przedstawiające biało-czerwoną flagę oplatającą Wzgórze Wawelskie. Zostało ono wykonane 2 maja 2018 r. podczas bicia rekordu na najdłuższą flagę państwową. 

Adrienne Körmendy swoją misję jako konsul generalna Węgier w Krakowie pełni od 14 marca 2014 r. Wcześniej wiele lat spędziła w służbie dyplomatycznej węgierskiego MSZ-u w Warszawie.  


Spotkanie_KG_Węgier Spotkanie_KG_Węgier Spotkanie_KG_Węgier Spotkanie_KG_Węgier Spotkanie_KG_Węgier Spotkanie_KG_Węgier Spotkanie_KG_Węgier
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj