Sobota informacyjna dla cudzoziemców
2020-08-05

Co jakiś czas w sobotę otwieramy nasz Urząd, by ułatwić Małopolanom załatwianie spraw. Tak było na przykład 25 lipca, kiedy w Wydziale Spraw Cudzoziemców odbył się dzień informacyjny dla cudzoziemców oraz ich pełnomocników i pracodawców.

Zainteresowani mogli uzyskać kompleksową informację m.in. dotyczącą statusu postępowania oraz indywidualną pomoc w przygotowaniu aplikacji niezbędnej do otrzymania karty pobytu czy zezwolenia na pracę. Do dyspozycji klientów przez cały dzień pozostawali konsultanci infolinii „info.opt” działający w ramach projektu Wojewody Małopolskiego współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszu Azylu, Migracji i Integracji „I 3 – Infrastruktura, Innowacje, Informacje. Projekt dedykowany Obywatelom Państw Trzecich”. Konsultanci wyjaśniali także obcokrajowcom, na jakich zasadach mogą aktualnie przebywać w Polsce, uwzględniając sytuację epidemiczną. Dzień otwarty cieszył się ogromnym zainteresowaniem.  

W Małopolsce od kilku lat utrzymuje się wysoka liczba cudzoziemców składających wnioski w sprawach legalizacji pobytu i pracy. W związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 urząd przyjmuje klientów z zachowaniem odpowiednich zasad sanitarnych (konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wizyty i zachowanie środków ostrożności).  

W pierwszym półroczu 2020 r. z wnioskami o prawo pobytu w Małopolsce wystąpiła rekordowa liczba obywateli państw trzecich. 

W drugiej połowie sierpnia planowana jest kolejna sobota informacyjna w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie. O jej szczegółach będziemy informować. 

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia: https://youtu.be/5oi3rnNvSFYGrafika - źródło: Hurtownia Danych Cudzoziemiec 

sobota_informacyjna1sobota_informacyjnawnioski_legalizacja_pobytu
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj