Koronawirus: strefy żółte i czerwone w Małopolsce
2020-08-21

Ministerstwo Zdrowia podało aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te – w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie – są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą.

W Małopolsce w strefie czerwonej są aktualnie: Nowy Sącz, powiat nowosądecki i powiat nowotarski. W strefie żółtej znalazł się natomiast powiat tatrzański. Przebywając w tych miejscach należy bezwzględnie stosować się do dodatkowych rygorów reżimu sanitarnego.

Na ostrzegawczej liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami jest miasto Kraków.


W wymienionych powiatach obowiązują obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia lista powiatów, w których obowiązują obostrzenia, powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

Szczegółowe obostrzenia dla powiatów czerwonych i żółtych: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

strefy od 21.08.2020maseczkitransportgastro
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj