Wojewoda Łukasz Kmita w Radiu Kraków: Rozwój epidemii zależy od naszej odpowiedzialności
2020-08-24

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita był dziś gościem Radia Kraków. Poranna rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji epidemicznej w województwie małopolskim. Wojewoda poruszył również temat kontroli przeprowadzanych przez służby oraz planu zabezpieczenia świadczeń medycznych i dostępu do opieki zdrowotnej na potrzeby osób chorujących na COVID-19.

– Tak naprawdę rozwój epidemii zależy od naszej odpowiedzialności. Nie patrzmy na to, jak zachowują się sąsiedzi, jak zachowują się inne osoby, zwracajmy uwagę na to, żebyśmy my nosili maseczki, żebyśmy to my się dystansowali – apelował wojewoda małopolski Łukasz Kmita, wyrażając nadzieję, że liczba przypadków zakażenia koronawirusem w Małopolsce będzie spadać.

Wojewoda podkreślił, że wszystkie służby pracują w trybie ciągłym, 24 godziny na dobę, także w weekendy. Łukasz Kmita przekazał, że w ostatnich dniach przeprowadzono kontrole m.in. w miejscach organizacji wesel i placówkach handlowych.

Rozmowa dotyczyła również zmian systemowych, które miałyby służyć efektywniejszym rozwiązaniom dotyczącym zapewnienia opieki medycznej dla pacjentów zakażonych koronawirusem.

– Mamy plan zabezpieczenia świadczeń dostępu do opieki zdrowotnej na potrzeby osób chorujących na COVID-19. Przewidujemy dodatkową bazę łóżek dedykowanych dla pacjentów hospitalizowanych. Mamy plan rozwinięcia tej bazy aż o 300 łóżek. Taka propozycja została przesłana do Ministerstwa Zdrowia – mówił wojewoda.

Na koniec rozmowy wojewoda zapewnił o dobrym przygotowaniu do uruchomienia 1 września nowego roku szkolnego. Zagwarantował również, że służby podległe wojewodzie robią wszystko, aby wszyscy uczniowie byli właściwie zaopiekowani.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy: Wojewoda Łukasz Kmita w Radio Kraków

20200811 Powołanie Wojewody
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj