Wojewoda Łukasz Kmita: zachęcam małopolskie samorządy do skorzystania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych!
2020-08-26

– Przekazujemy kolejną dobrą wiadomość dla małopolskich samorządów. Już od kilku dni można składać wnioski o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Zachęcam małopolskie samorządy do skorzystania z tej oferty. To kolejna pula środków rządowych, które pozwalają w realny sposób poprawiać jakość życia w naszych małych ojczyznach – gminach, miastach, powiatach i w całym województwie – mówi wojewoda Łukasz Kmita.

Wnioski o dofinansowanie można składać elektronicznie do 30 września 2020 r. na specjalnym formularzu, który został opublikowany na stronie Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

– Środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przeznaczone są na wsparcie projektów inwestycyjnych, których wartość kosztorysowa nie jest niższa niż 400 tys. złotych. To kolejne,  tak potrzebne w czasach epidemii wsparcie rządu Premiera Mateusza Morawieckiego dla naszych samorządów –  podkreśla wojewoda Łukasz Kmita.

Wszelkie niezbędne informacje na temat Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL) można uzyskać na ogólnopolskiej infolinii uruchomionej przez Ministerstwo Rozwoju pod numerami telefonów: 732 122 500, 22 484 84 84. Infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00.

Ponadto, na stronie Ministerstwa Rozwoju zamieszczone są najczęściej pojawiające się pytania jednostek samorządu terytorialnego i odpowiedzi dotyczące realizacji przedsięwzięć finansowanych ze środków RFIL: https://www.gov.pl/web/rozwoj/rzadowy-fundusz-inwestycji-lokalnych-pytania-i-odpowiedzi

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią ogłoszenia: http://muw.pl/PressArticlePage.aspx?id=12440

RFIL - kolejny nabórRFIL - grafika z cytatemRZFIL
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj