Bezpieczny powrót do szkoły w Małopolsce
2020-08-31

Ponad 1,2 miliona maseczek, 305 tysięcy litrów płynów do dezynfekcji oraz około 1,5 tysiąca termometrów bezdotykowych trafia do małopolskich szkół. Ministerstwo Zdrowia przekazało, przy wsparciu Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych i lokalnych samorządów środki ochrony osobistej dla placówek oświatowych z naszego regionu.

- Ponad 1,2 miliona maseczek oraz 305 tys. litrów płynu, a także około 1,3 tys bezdotykowych termometrów do dezynfekcji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia trafiło właśnie do szkół i placówek edukacyjnych w całej Małopolsce. To pokazuje, że zrobiliśmy wszystko co tylko możliwe, aby zapewnić bezpieczny powrót do szkoły dzieci i młodzieży w Małopolsce – podkreśla wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

W formule wideokonferencji Wojewoda Małopolski spotkał się z samorządowcami z całej Małopolski. Omówił kwestię sprawnego przekazania dostaw maseczek, płynów i termometrów. Samorządowcy zapewnili, że każda szkoła w Małopolsce, która zamówiła środki ochrony osobistej otrzyma je przed 1 września, dzięki czemu nowy rok szkolny będzie mógł rozpocząć się bezpiecznie.

- W niedzielę popołudniu zorganizowałem wideokonferencję z władzami samorządowymi z terenu Małopolski. Chcę podkreślić, że wszyscy obecni na konferencji prezydenci, starostowie i przedstawiciele jednostek samorządu zapewnili, że najpóźniej dziś (poniedziałek) maseczki, płyny i termometry trafią do szkół. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w sprawny proces przekazania środków ochrony – dodaje wojewoda Łukasz Kmita.

Małopolska Kurator Oświaty oraz przedstawiciele Inspekcji Sanitarnej spotkali się z dyrektorami szkół w Małopolsce w celu przygotowania pod względem organizacyjnym placówek do uruchomienia nowego roku szkolnego. W sumie w Małopolsce odbyło się 19 spotkań, w których udział wzięło 2695 dyrektorów.

Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021 rozpocznie w Małopolsce blisko 441 tys. uczniów z około 4,2 tys. szkół. W szkołach podstawowych będzie uczyło się prawie 280 tys. uczniów, w tym w klasach pierwszych ok. 35 tys. dzieci, a w szkołach ponadpodstawowych (liceach ogólnokształcących, technikach, branżowych szkołach I i II stopnia oraz szkołach przysposabiających do pracy) ponad 143 tys. uczniów. W szkołach policealnych nowy rok szkolny rozpocznie prawie 11,5 tys. słuchaczy, a w szkołach dla dorosłych (podstawowych i liceach) ok. 5,5 tys. słuchaczy.

20200830 WZZK Bezpieczny powrót do szkoły w Małopolsce Bezpieczny powrót do szkoły w Małopolsce Bezpieczny powrót do szkoły w Małopolsce Bezpieczny powrót do szkoły w Małopolsce Bezpieczny powrót do szkoły w Małopolsce Małopolskie szkoły w liczbach
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj