Wojewoda Łukasz Kmita na Sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego
2020-08-31

Bieżąca sytuacja epidemiologiczna w województwie małopolskim, działania podejmowane przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę oraz informacje o przygotowaniach do rozpoczęcia roku szkolnego były wiodącymi tematami wystąpienia Wojewody Małopolskiego podczas XXIV Sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego.

W posiedzeniu Sejmiku Województwa Małopolskiego wziął udział wojewoda Łukasz Kmita, wicewojewoda Zbigniew Starzec oraz Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny. Łukasz Kmita przedstawił sytuację związaną z koronawirusem w naszym województwie, zaprezentował aktualne dane o liczbie nowych przypadków, wojewoda przekazał informację o działaniach podejmowanych w zakresie uruchomienia dodatkowych łóżek.

- Aby być przygotowanym do zwiększenia możliwości przyjęcia osób poddanych hospitalizacji, we współpracy z dyrektorem Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, Jerzym Friedigerem, powiększyliśmy ilość łóżek, tworząc oddział covid-owy w tym szpitalu, który będzie mógł pomieścić 60 pacjentów – mówił wojewoda Łukasz Kmita.

Na terenie województwa małopolskiego działa 95 domów pomocy społecznej i 53 placówki wsparcia osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych lub osób w podeszłym wieku, w których łącznie może zamieszkać ponad 10 tysięcy podopiecznych. Mając na uwadze dobro wszystkich aktualnie przebywających w tych placówkach, wojewoda małopolski na bieżąco monitoruje sytuację.

- Dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego i radnym wojewódzkim, za wspieranie w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej kroków, mających na celu przeciwdziałanie COVID-19. Jesteśmy w stałym kontakcie z marszałkiem Witoldem Kozłowskim i wicemarszałkiem Łukaszem Smółką. Podejmujemy działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Małopolski – dodał Wojewoda Małopolski.

Wojewoda przedstawił informację o przygotowaniu szkół do rozpoznającego się roku szkolnego 2020/2021. Maseczki, środki dezynfekujące i termometry – to asortyment przekazany przez Ministerstwo Zdrowia, który przed 1 września trafił do placówek oświatowych z terenu naszego województwa.
Głos zabrał również Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny Jarosław Foremny, który przedstawił statystyki i bieżącą informację epidemiologiczną z perspektywy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Krakowie.

Informacja Wojewody Małopolskiego

20200831 sejmik prezentacja20200831_prezentacja 20200831_prezentacja 20200831_prezentacja 20200831_prezentacja 20200831_prezentacja 20200831_prezentacja 20200831_prezentacja 20200831_prezentacja
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj