Koronawirus: strefy żółte i czerwone w Małopolsce
2020-09-04

Ministerstwo Zdrowia podało dziś aktualizację dotyczącą powiatów z największym przyrostem zakażeń koronawirusem. Powiaty te – w zależności od dynamiki zmian w tym zakresie – są objęte tzw. żółtą lub czerwoną strefą.

W Małopolsce do strefy czerwonej zaliczono powiat limanowski i miasto Nowy Sącz. W strefie żółtej znalazł się natomiast powiat nowosądecki.

Na ostrzegawczej liście powiatów zagrożonych dodatkowymi obostrzeniami jest powiat tatrzański i powiat nowotarski.


Zmiany obowiązują od soboty 5 września 2020 r.

W wymienionych powiatach obowiązują obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia lista powiatów, w których obowiązują obostrzenia, powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

Szczegółowe obostrzenia dla powiatów czerwonych i żółtych: https://www.gov.pl/web/koronawirus/regionalne-obostrzenia-dla-wybranych-powiatow

5.09. koronawirus - strefy
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj