By powrót do szkoły był bezpieczny. Kolejne dostawy środków ochrony indywidualnej
2020-09-04

Akcja „Bezpieczny powrót do szkoły” trwa. Do małopolskich szkół i placówek ochrony indywidualnej trafiła właśnie kolejna partia środków ochrony indywidualnej przekazana przez Ministerstwo Zdrowia. Łącznie w ramach pierwszej i drugiej tury przekazaliśmy już blisko 350 tys. litrów płynu do dezynfekcji, prawie 1,4 mln maseczek oraz około 3 tys. bezdotykowych termometrów. Kolejna dostawa jest już zaplanowana i będą nią objęte przedszkola.

To jeden z wymiarów gruntownego przygotowania bezpiecznego powrotu uczniów szkół, nad którym rząd premiera Mateusza Morawieckiego pracował już od dłuższego czasu. Kompleksowa koncepcja przygotowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, we współpracy z Ministerstwem Zdrowia  oraz Głównym Inspektoratem Sanitarnym, zakłada szereg działań pozwalających elastycznie reagować na zmieniającą się sytuację epidemiczną, a zarazem wspierać organy założycielskie odpowiedzialne za prowadzenie szkół i placówek oświatowych.

W dystrybucję tych środków zaangażowane są wszystkie komendy powiatowe i miejskie PSP z terenu województwa małopolskiego. Trafiają one tam z Agencji Rezerw Materiałowych i następnie przy wsparciu samorządów, a także przez strażaków i druhów oraz Wojewódzką Inspekcję Transportu Drogowego w Krakowie są dostarczane do szkół i placówek oświaty.
 
W ramach drugiej tury dostaw do małopolskich szkół i placówek oświatowych trafiło 44 400 litrów płynu do dezynfekcji oraz 181 700 maseczek. W dotychczasowych działaniach uczestniczyło 329 strażaków i druhów PSP i OSP. W ramach trzeciej tury przewidywana jest dostawa kolejnej partii maseczek i płynów do dezynfekcji.
 
- Naszym wspólnym celem jest bezpieczny powrót dzieci i młodzieży do szkół i przedszkoli. Dlatego wspieramy samorządy w należytym przygotowaniu tych placówek. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowani są w dystrybucję środków ochrony indywidualnej. Po raz kolejny możemy przekonać się, jak sprawnie i wielowymiarowo działa małopolska Straż Pożarna i jak doskonale potrafi współpracować z innymi podmiotami. Nieodmiennie w imię dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”... Dziękuję również Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Krakowie, na której wsparcie zawsze możemy liczyć – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


20200904 dostawa środków do szkół 20200904 dostawa środków do szkół 20200904 dostawa środków do szkół 20200904 dostawa środków do szkół Bezpieczny powrót do szkoły - grafika
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj