Małopolska czeka na Twój pomysł
2020-09-09

Trwa V edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Po raz kolejny mieszkańcy Małopolski mają możliwość zaangażowania się w rozwój naszego regionu. Od 1 września do 15 października Małopolanie mogą zgłaszać swoje propozycje, które docelowo będą realizowane przez Samorząd Województwa Małopolskiego. Na zwycięskie projekty w tym roku czeka łącznie 12 milionów złotych.

Można zgłosić zadania o charakterze prospołecznym, prozdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym, sportowym, turystycznym czy ekologicznym. Mogą to być zarówno działania infrastrukturalne, czyli przewidujące wykonanie robót budowlanych, jak i o charakterze „miękkim” – w tym m.in. wydarzenia, warsztaty, zajęcia itp. W 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego będą mogły być realizowane tylko te zadania, których szacunkowy koszt wyniesie minimalnie 50 tys. zł, a maksymalnie – 150 tys. zł.

Swój pomysł może zgłosić każdy mieszkaniec województwa, który ukończył 16 lat. Na wypełnione formularze Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego czeka do 15 października.

Tegoroczna edycja BO Małopolska po wieloma względami jest szczególna. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców naszego województwa, przygotowanie i złożenie formularza zadań, a także zebranie potrzebnych podpisów poparcia można realizować za pośrednictwem internetu.

Szczegółowe informacje na temat projektu można także znaleźć na stronie internetowej (w tym m.in. formularz, internetowy generator wniosków): www.bo.malopolska.pl

20200909 BO Małopolska
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj