Solidarni w walce z epidemią: Kolejne karetki dla Małopolski
2020-09-21

Przed siedzibą Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego odbyło się uroczyste przekazanie 10 nowoczesnych, w pełni wyposażonych karetek, które zostały zakupione w ramach Pakietu Medycznego Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej. To kolejna transza z puli, z której w sumie do naszego regionu trafiło 50 nowych ambulansów. W wydarzeniu uczestniczyli  wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz wicewojewoda Zbigniew Starzec.

Karetki trafią do Pogotowia Ratunkowego w Niepołomicach, Nowym Sączu, Skawinie i Tarnowie oraz do Szpitali w Chrzanowie, Gorlicach, Limanowej, Oświęcimiu oraz do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Małopolska Tarcza Antykryzysowa została podzielona na trzy etapy. I etap buduje pakiet medyczny (190 mln zł), pakiet przedsiębiorczości (320,5 mln zł) i pakiet płynności finansowej (111 mln zł). II etap to pakiet społeczny (55,2 mln zł) i pakiet edukacyjny (35 mln zł). III etap to pakiet rozwoju (279 mln zł).  W sumie na realizację działań w poszczególnych obszarach przeznaczono ok. 1 mld z Funduszy Europejskich oraz budżetów państwa i województwa.

Fot. UMWM

20200921 Przekazanie karetek w ramach Małopolskiej tarczy Antykryzysowej 20200921 Przekazanie karetek w ramach Małopolskiej tarczy Antykryzysowej 20200921 Przekazanie karetek w ramach Małopolskiej tarczy Antykryzysowej
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj