#Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!
2020-09-24

Ruszyła kolejna edycja konkursu „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!”. To trzecia edycja zmagań wokalnych uczniów szkół podstawowych z Małopolski. Celem konkursu jest zwiększenie świadomości na temat wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości pośród dzieci i młodzieży.

Organizatorami III edycji konkursu są wojewoda małopolski Łukasz Kmita wraz z prezesem zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” S.A. Pawłem Nowakiem, prezesem zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o. Damianem Koniecznym, dyrektorem Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce Janem Godłowskim przy współudziale małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak.

- Zachęcam dzieci i młodzież - uczniów szkół podstawowych - do udziału w tym konkursie. Obchodzimy w tym roku rocznice wielu wydarzeń historycznych, które miały ogromy wpływ na losy naszej Ojczyzny. Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!” to wspaniała lekcja historii i nauka patriotyzmu poprzez śpiew – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Tegoroczna edycja - #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska! - zachęca młodzież do wyboru pieśni nie tylko związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, ale także utworów, które nawiązują do wydarzeń historycznych związanych z obchodzonymi w 2020 roku rocznicami wojny polsko-bolszewickiej, powstaniem i plebiscytem na Górnym Śląsku, plebiscytem na Warmii, Mazurach i Powiślu, a także Zaślubinami Polski z morzem.

Zgłoszenia mogą być przesyłane przez szkoły, domy kultury, ogniska muzyczne, chóry parafialne lub inne podmioty, do których dzieci uczęszczają na zajęcia muzyczne. Do udziału w konkursie zapraszamy solistów, jak i zespoły liczące do 5 osób. Zadanie konkursowe polega na nagraniu utworu patriotycznego – piosenki bądź utworu instrumentalnego trwającego maksymalnie 5 minut.

Prezentacja laureatów Konkursu wyłonionych w II etapie przez kapitułę i wręczenie nagród odbędzie się przy zachowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego podczas Koncertu Finałowego w Kopalni Soli w Wieliczce w listopadzie 2020 r. Dla laureatów i opiekunów zostały przewidziane atrakcyjne nagrody, m.in.: słuchawki, głośniki, upominki solne, zwiedzanie Trasy Turystycznej kopalni, zwiedzanie Muzeum Żup Krakowskich.

Jest to już III edycja konkursu "zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ!". W 2018 r. w konkursie organizowanym w Stulecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięło udział 762 uczestników, a w 2019 r. 487 uczniów. Konkurs i koncert patriotyczny „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ” został wpisany do prestiżowego raportu Forum Odpowiedzialnego Biznesu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”.

Konkurs uzyskał dofinansowanie ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.
Zgłoszenia do udziału w Konkursie prosimy nadsyłać wyłącznie elektronicznie do 14 października 2020 r., na adres: zaspiewajityniepodleglej@muw.pl.

Informacje o konkursie

banner_zaspiewaj-0102.10 Konkurs
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj