Ta sobota była dla Cudzoziemców
2020-09-28

Wydział Spraw Cudzoziemców w ostatnim okresie realizuje szczególnie dużo spraw. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom naszych klientów, już po raz kolejny zorganizowaliśmy „Sobotę informacyjną”. Jest to kolejne przedsięwzięcie służb  imigracyjnych wojewody małopolskiego Łukasza Kmity wspierające obywateli państw trzecich, chcących zalegalizować swój pobyt. 

W ramach przedsięwzięcia właśnie w ostatnią sobotę w godzinach 8:00-16:00 cudzoziemcy mogli załatwić sprawy dotyczące legalizacji pobytu oraz pracy. Obsłużyliśmy około 400 klientów, udzielając ponadto wielu informacji telefonicznych i mailowych. „Soboty informacyjne” cieszą się też sporym zainteresowaniem pracodawców oraz przedsiębiorców z Małopolski, którzy poszukują informacji z zakresu zezwoleń na pracę 

Nasi klienci mogli w sobotę m.in.: złożyć wniosek dotyczący legalizacji pobytu oraz wniosek o wydanie/wymianę karty pobytu, uzyskać stampilę, dołączyć dokumenty do spraw w toku i uzyskać bezpłatną pomoc w zakresie przygotowania wniosku, a także otrzymać potrzebne informacje. 

Wzrastająca liczba klientów oraz konieczność obsługi cudzoziemców z zachowaniem reżimu sanitarnego wpływa na podejmowanie nowych inicjatyw rozszerzających ofertę Wydziału Spraw Cudzoziemców (np. dni otwarte, wydłużenie godzin pracy, szkolenia i instruktaże przeniesione do Internetu). 

Wydarzenie odbyło się w ramach Projektu Wojewody Małopolskiego nr 15/10-2019/OG-FAMI współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.  Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia: https://youtu.be/zPMAzeKeLAs

Sobota_dla_Cudzoziemców4Sobota_dla_CudzoziemcówSobota_dla_Cudzoziemców1Sobota_dla_Cudzoziemców2
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj