Małopolska potrzebuje młodych ludzi z misją. Apel wojewody do Studentów
2020-11-09

Trwa rekrutacja do małopolskich szpitali tymczasowych. Częścią tego zespołu będzie personel medyczny, ale potrzebni są też Wolontariusze. Dlatego wojewoda Łukasz Kmita za pośrednictwem rektorów małopolskich uczelni zwrócił się do Studentów, zapraszając ich do współtworzenia tego wyjątkowego przedsięwzięcia.

- (…) potrzebujemy także Was – młodych ludzi dobrej woli, Wolontariuszy, którzy chcą się włączyć w ten wielki wspólny projekt. To będzie okazja, żeby się sprawdzić, ale także zdobyć doświadczenie i poszerzyć swoje kompetencje. Głęboko wierzę, że wśród Studentów kierunków związanych z medycyną, pielęgniarstwem, naukami przyrodniczymi, fizjoterapią itp. będzie sporo osób odważnych, które podejmą się tego wyzwania – napisał wojewoda małopolski Łukasz Kmita. 

- Wierzę w Was, w to, że wśród Waszych ideałów jest poczucie solidarności. Bardzo jest ono teraz nam wszystkim potrzebne. Możecie pokazać, że siłą młodości jest i zawsze była odwaga. Odwaga i determinacja. To jest czas dla ludzi, którzy nie boją się wyzwań. Dla ludzi z misją, którzy mają jasne cele – podkreślił wojewoda. 

Łukasz Kmita przywołał w swoim apelu m.in. postać Helenki Kmieć – młodej Małopolanki, misjonarki, która poprzez swoją postawę stała się wzorem dla wielu młodych ludzi. 

- (…) zostawiła po sobie szczególne przesłanie wyrażone w słowach: „żeby być misjonarzem, nie trzeba lecieć na inny kontynent, do ludzi, którzy nigdy nie słyszeli o Chrystusie, bo miłość można i trzeba nieść wszędzie, tak do Afryki, jak i do sąsiada z ulicy”. Poprzez pracę w szpitalach tymczasowych możecie nieść pomoc „sąsiadom z ulicy”, także swoim rówieśnikom. Możecie się wykazać. Pokazać siłę młodości. Niech to będzie Wasza misja – tu i teraz. Małopolska Was potrzebuje – potrzebujemy młodych, nieustraszonych ludzi wiernych ideałom i gotowych do wielkich czynów – zaapelował wojewoda Łukasz Kmita.


Apel wojewody do Studentów

Kopia Apel Wojewody do Studentów
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj