Respiratory i kardiomonitory dla małopolskich szpitali
2020-11-09

W trosce o pacjentów z COVID-19, którzy potrzebują intensywnej pomocy medycznej, na bieżąco doposażamy szpitale w specjalistyczny sprzęt medyczny. W ciągu ostatniego miesiąca przekazaliśmy do małopolskich placówek 117 respiratorów i 195 kardiomonitorów. Dostawy z Agencji Rezerw Materiałowych trwają cały czas, a sprzęt jest dostarczany zgodnie z zapotrzebowaniem składanym przez szpitale.

– Robimy wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo chorych na COVID-19 w całej Małopolsce. Dlatego specjalistyczny sprzęt medyczny, który otrzymujemy z Agencji Rezerw Materiałowych, przekazujemy zarówno do szpitala tymczasowego przy ul. Kopernika w Krakowie, jak i do placówek w Chrzanowie, Limanowej czy chociażby Rabce-Zdroju. Rząd premiera Mateusza Morawieckiego przygotował efektywny model opieki nad pacjentami zakażonymi koronawirusem. Cały czas monitorujemy bieżące potrzeby i podejmujemy kolejne decyzje. Pragnę podziękować prezesowi Agencji Rezerw Materiałowych Michałowi Kuczmierowskiemu za konstruktywną współpracę i niezwykle cenną w dobie pandemii elastyczność oraz życzliwość okazywaną Małopolsce – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Kolejne partie respiratorów i kardiomonitorów są sukcesywnie odbierane z magazynów Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Do szpitala tymczasowego w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof trafiło dotąd 30 kardiomonitorów i 10 respiratorów. W specjalistyczny sprzęt doposażone zostały również inne krakowskie szpitale, a także placówki w całym województwie. Przykładowo, 18 respiratorów trafiło do chrzanowskiego szpitala, 17 do szpitala w Oświęcimiu, a 12 do Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie.

respiratory, kardiomonitory20201025 Dostawa do magazynu MUW 20201109 respiratory 220201109 respiratory 1
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj