„Zaśpiewaj i Ty Niepodległej”! III edycja – znamy laureatów!
2020-11-16

Znamy już laureatów III edycji konkursu „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej”! #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!”  Kapituła zakończyła obrady - z przeszło 580 zgłoszeń wyłoniła 16 laureatów oraz 11 wyróżnień. Wybór był bardzo trudny! Małopolscy uczniowie po raz kolejny dowiedli, że są nie tylko utalentowani, ale także niezwykle wrażliwi i świadomi, czym jest prawdziwy patriotyzm.

Młodzi artyści – soliści oraz zespoły, rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-IV i V-VIII. Jedni postawili na patriotyczną klasykę. Byli więc ułani, szara piechota, pąki białych róż. Inni postanowili przygotować własne interpretacje mniej osłuchanych utworów, takich jak np. legionowe „Leguny w niebie” czy „Puść mnie matko” Dżemu. Nie zabrakło zatem nawiązania do historycznych rocznic związanych z wojną polsko-bolszewicką, powstaniem na Górnym Śląsku, plebiscytami, zaślubinami Polski z Bałtykiem.


Kto które zajął miejsce podamy za tydzień, ponieważ teraz jeszcze czas na głosowanie publiczności. Zapraszamy na facebookowy profil Kopalni Soli „Wieliczka”, na którym od 17 listopada będą publikowane najlepsze utwory tegorocznego konkursu. Posłuchajcie, obejrzyjcie i zagłosujcie w komentarzach na swoich faworytów. Wskażcie zwycięzców, którzy zostaną obdarowani czytnikami Kindle od Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity i nagrodami od wielickiej kopalni. Głosowanie trwa do północy 23 listopada. Rozstrzygnięcie głosowania publiczności i informacja na temat miejsc zostanie podana 24 listopada.

Na wszystkich laureatów konkursu czekają cenne nagrody oraz dyplomy. Do tradycji konkursu „Zaśpiewaj i Ty Niepodległej” należy podziemny koncert galowy w Kopalni Soli „Wieliczka”.

Ze względu na pandemię COVID-19 wspólne patriotyczne śpiewanie nie mogło odbyć się w zaplanowanym terminie. Koncert został przesunięty na bezpieczniejszy czas. O jego nowej dacie będziemy informować.
Raz jeszcze dziękujemy za ogromne zaangażowanie, za wszystkie nadesłane zgłoszenia, a przede wszystkim za piękne postawy świadczące o przywiązaniu do Ojczyzny.

Konkurs „zaŚPIEWAJ I TY NIEPODLEGŁEJ III edycja! #Rozśpiewana małoPOLSKA od Bałtyku aż do Śląska!” to wspólne przedsięwzięcie Wojewody Małopolskiego, Kopalni Soli „Wieliczka” S.A, Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o., Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka w Wieliczce przy współudziale Małopolskiego Kuratora Oświaty, Agencja Mienia Wojskowego oraz Akademii Muzycznej w Krakowie.

Lista laureatów dostępna jest na naszej stronie internetowej: http://muw.pl/index.aspx?page=spiewaj

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW PROGRAMU WIELOLETNIEGO NIEPODLEGŁA NA LATA 2017-2022.

20201113 Sporkanie kapituły - ZiTN 20201113 Sporkanie kapituły - ZiTN 20201113 Sporkanie kapituły - ZiTN 20201113 Sporkanie kapituły - ZiTN
Podziel się:
wstecz    do góry     drukuj